Naturalne podsypki z kory

Szukasz naturalnej wyściółki do swojego ogrodu? Poszukujesz producenta kory drzewnej do wzbogacenia oferty swojego sklepu? W Golden Stones sortujemy i pakujemy korę drzewną w worki o pojemności 80L. Oferujemy sortowaną biomasę z drzew iglastych oraz ozdobne kolorowe zrębki. Doskonale nadają się jako wyściółka do ogrodu, kompozycje w skwerach i parkach miejskich oraz jako ozdoba pod drzewami i krzewami ozdobnymi w hotelach, spa, pasażach. Jest to całkowicie naturalne podłoże dekoracyjne.

Zajmujemy się selekcjonowaniem oraz pakowaniem kory sosnowej, biomasy, kamieni, pelletu. Dostarczamy zamówiony produkt do klienta własnym transportem jak samochód z wywrotką, auto z HDS. Współpracujemy także z renomowanymi firmami kurierskimi. Działamy na terenie polski i krajów Unii Europejskiej.

rodzaje kory drzewnej

Naturalna wyściółka
dla roślin kwaśnolubnych

idealna do zastosowania pod: tuje, hortensje, wrzosy, wrzośce, borówkę, truskawki, poziomki, rododendrony, azalie.

Kora
do mieszania z glebą

frakcja drobna
10-20mm

frakcja średnia
20-50mm

frakcja gruba
50-100mm

Znaczenie frakcji kory drzewnej

W zależności od wielkości kruszywa kory drzew można ją stosować jako ozdobę, wyściółkę lub dodatek wzbogacający i zakwaszający glebę. Jest to naturalne kruszywo idealne do wysypania na agrowłókninę pod rośliny kwaśnolubne. Przez swoją gęstą strukturę zabezpiecza przed porostem chwastów oraz wstrzymuje wilgoć w podłożu. 

W zależności od czasu leżakowania i  wyglądu, frakcji struktury kory drzewnej posiada ona różne zastosowanie. Najgrubsza kora drzewna jest materiałem ściółkującym idealnym np. pod drzewa, krzewy i żywopłoty z tui. Pięknie wygląda podnosząc walory estetyczne ogrodu. Kora drobna natomiast jest idealna do wyściółkowania mniejszych roślin. Należy ją wcześniej wymieszać z korą drzewną o średniej grubości. Zapobiegnie to nadmiernemu wysuszaniu ziemi i porostowi chwastów. Kora mielona natomiast wymieszana z glebą zwiększa jej pulchność oraz przepuszczalność co jest niezwykle cenne w ukorzenianiu się młodych roślin. Gwarantuje szybki wzrost lubiących kwaśną glebę tui i modnych hortensji. Sama kora mielona jest także idealna jako podkład pod grubsze frakcje, by uniknąć wizualnych dziur w wyściółce.

Sortujemy i pakujemy, dowozimy każde ilości kory.

Zalety kory drzewnej

Jest to składnik wzbogacający podłoże poprzez powolne uwalnianie związków mineralnych zakwaszających pH gleby. Stanowi doskonałą ochronę przed szkodnikami i grzybami niszczącymi system korzeniowy roślin. Dzięki zwartej strukturze hamuje rozwój patogenów i zapobiega rozwojowi w wzrostowi chwastów. Kora drzewna jest naturalnym okryciem drzew, wysypując ją na ziemi zabezpieczamy korzenie drzew przed zmarznięciem. Doskonale wchłania wodę, uwalniając ją stopniowo chroni także przed nadmierną utratą wilgoci. Nie tworzy skorupy lecz przepuszczalną warstwę, która podnosi walory estetyczne ogrodu.

Pielęgnacja roślin kwaśnolubnych

Podstawą w pielęgnacji roślin żyjących w kwaśnej glebie jest utrzymanie podłoża na odpowiednim niskim pH oraz zadbanie o ich umiejętne nawożenie. Można tego dokonać odpowiednio przygotowując wyściółkę pod uprawę roślin jak np. poziomki, truskawki, borówki, hortensje, tuje, wrzosy, azalie, rododendrony. Dzięki odpowiedniemu zakwaszeniu ziemi mamy pewność, że rośliny będą pięknie wzrastać, nabiorą ciemnego, intensywnego kolorytu i odwdzięczą się obfitym kwiatostanem i owocowaniem. 

Rośliny mają słabo rozwinięty układ korzeniowy. Jest ważne, by o tym pamiętać w okresach suszy i mrozów oraz o zastosowaniu odpowiednich nawozów, nawodnienia i zabezpieczenia roślinek. Zimozielone kwaśnolubne piękności należy podlewać przed nadejściem zimy oraz podczas zim bez opadów. Pozwala to zapobiec suszy fizjologicznej. Można zadbać o poprawę wilgotności podłoża stosując odpowiednie wyściółki np. z Agro włókniny i dywanu z naturalnej kory drzewnej lub kolorowych zrębków. Kora drzewna ma wiele zalet m.in. oprócz funkcji estetycznej wzbogaca glebę o cenne minerały, które stopniowo uwalnia zakwaszając glebę utrzymując ją na odpowiednio niskim poziomie pH. Nie możemy zapominać, że o rośliny żyjące w kwaśnej ziemi musimy dbać tak samo jak o wszystkie inne. Pielęgnujemy je odpowiednio przycinając i zabezpieczając ich koronę przed mrozami.

Jeszcze zastanawiasz się jaką korę wybrać?